Spor

Spora Dair Problemlere Çözümler Aranacak!

Spora Dair Problemlere Çözümler Aranacak!

Bunun yanında birçok sıkıntılar yaşanıyor. Tüm bu problemlerin çözümü için Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesinde bir heyetin katılımıyla “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı” icra edileceği açıklandı.

Bilindiği üzere Türk takımlarının en büyük başarısı 2000 yılında Galatasaray takımının aldığı UEFA Kupası olmuştu. Sonrasında ise Galatasaray Süper Kupaya da uzanmış ve büyük sükse yapmıştı.

Milli takımlar bazında ise 2002 Dünya Kupasında gelen üçüncülük göğsümüzü kabartmıştı. Fakat bu başarılardan sonra aynı seviyede başarılar uzun yıllardan bu yana gelmedi. Şu anda Türkiye’nin en büyük futbol kulüpleri olarak bilinen kulüpler borç batağının içinde. Hakemler ise sürekli eleştirilmekten ve hedef tahtasına oturtulmaktan yorgun düştü. İşte tüm bu sıkıntıların konuşulacağı bir çalıştaya başkent Ankara’da imza atılacak.

Tüm Sıkıntılar Tek Tek Konuşulacak

Alınan bilgilere göre 13 Ocak 2020 Pazartesi günü başlayacak olan Çalıştay tam 5 güne yayılacak. Bu 5 günün 2 günü sadece futbol konuşulacak. Futbol kulüplerinden temsilcilerin de katılacağı çalıştayda günümüzde yaşanan tüm sıkıntılar masaya yatırılacak ve bu sorunların çözülmesi için herkesin fikir beyan etmesi istenecek.

Türk futbolu ve sporu için çok önemli bir çalıştay olan bu faaliyette çok büyük problemlerin ortak akılla çözülmesi amaçlanıyor. Yapılacak çalıştaya çok geniş bir katılımın olması, bazı kulüp temsilcilerinin de hazırlıklı gelerek sunumlar yapması bekleniyor.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap