Chelsea futbol takımı ile kıyasıya bir mücadele içerisine girecek olan Ajax futbol takımı, karşılaşmaya taraftarları olmadan çıkacak. Taraftarlar ise bu karşılaşma için aylar öncesinden biletlerini ve kalacak yerlerini hazırlamıştı. Fakat futbol federasyonunun aldığı bu men kararı sonucunda biletlerini iptal etmeyerek onun yerine İngiltere’de 3 lig maçlarının seyircisi olarak yer almak istediklerini dile getirdiler.

Bu çılgınca hareket bir Ajax taraftarı tarafından söylendi ve sosyal medya üzerinden diğer tüm taraftarlara iletildi. Bu düşüncenin gayet mantıklı olduğunu belirten taraftarlar kendi takımlarının maçını izlemek için gidecekleri Londra’ya 3 lig maçı için rota değiştirdiler. Maç için bilet iptali yapmanın mantıksız olduğunu dile getiren taraftarlar futbol federasyonunun bu kararına karşılık maç izleme keyiflerine ara vermediler. Takımlarını her fırsatta desteklemeye hazır olan taraftarlar gönüllerinin Ajax’ta olduğunu her fırsatta dile getirdiler.

İptal etmenin mantıksız olduğuna karar verdiler

Chelsea Ajax karşılaşmasını izlemek için Londra’ya gidecek olan Ajax taraftarları maç izleme konusunda ret kararı aldıkları için biletlerini iptal etmek yerine başka bir karşılaşmayı izlemek adına İngiltere’ye gideceklerini duyurdu. 3.lig karşılaşmasını izlemek için Londra’ya gidecek olan taraftarlar yaklaşık 2000 kadar dev bir orduyla 5 Kasım’da tribünde maçı izlemeye hazır olduklarını bildirdiler.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap