Toplamda 17 maçtır peş peşe sahadan galip ayrılan Liverpool’un Alman teknik direktörü Jurgen Klopp, alınan beraberlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Takımının Old Trafford stadında 3 yıldır Manchester United’ı yenemediğini dile getiren başarılı teknik adam, Manchester United’ın futbol oynamak yerine tamamen savunma yapma odaklı bir futbol stili sergilemesinden şikayetçi oldu. Bu statta oynanan tüm maçlarda 3 yıldır aynı şekilde bir Manchester United bulduğunu anlatan Klopp, Liverpool’un kazanması gerektiğini fakat bu şekilde oynayan hangi takım olsa benzer şekilde futbol oynamanın zorluklarını yaşayacaklarını belirtti.

Mourinho Maçtan Sonra Açıklamalar Yaptı

Manchester United’da bir dönem teknik direktörlük görevini üstlenen Jose Mourinho da maçtan sonra benzer şekilde açıklamalarda bulundu. Manchester United’ın katı bir şekilde savunmaya ağırlık verdiğini söyleyen Mourinho, Klopp’un bu dizilişten hoşlanmadığını anlatmak için “Menüde et istiyordu ama balık geldi” şeklinde bir benzetme yaptı.
Her ne kadar Liverpool bu maçtan galip ayrılamadığı için bazı şeylerde suçu bulmaya çalışsa da aslında maçtan 1 puanı son anda kopardılar. Maçın 36. dakikasında Marcus Rashford ile öne geçen Manchester Unitedâ ancak dakikalar 85’i gösterirken Adam Lallana ile karşılık verebilen Liverpool 1 puanı almayı başardı.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap