Aramalarda bulunan bronz kedi heykeline, müze yetkililerine teslim edilmek üzere el konuldu. Ancak heykelin yapılan kazıda bulunup bulunmadığı henüz netlik kazanmadı.

Beşik köyünde bulunan Osman tarlası yakınlarında 40 metrelik çukuru açan 7 şüpheli ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edilen bronz kedi heykeli, tarlanın sahibi A.A.’nın babası D.A.’ya ait ev ve işyerinde yapılan aramada ele geçirilmişti.

Heykelin Akıbeti Daha Sonra Anlaşılabilecek

Bir bacağı kırık olan kedi heykeli hakkında incelemeler devam ediyor.Yürütülen soruşturmada şüphelilerin kendi aralarında yaptığı telefon mesajlaşmasında bir heykelden bahsettikleri tespit edildi. Ancak heykelin kazılan 40 metrelik çukurdan çıkarılıp çıkarılmadığı soruşturma sonucu ortaya çıkarılacak.

Tutuklanma talebiyle dün adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden D.A., F.G, S.K. mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Şüpheliler hakkında hazırlanan iddianamede 40 metre derinlikteki çukuru, jeneratör ile çalıştırdıkları hilti adı verilen kırıcı cihazla 20 günde çıkardıkları belirlendi. Granit kaya tabakasını bu cihazla kırdıkları ve çukurun 10 metrelik bölümünü kepçe ile açtıkları tespit edildi. Ayrıca kazılan çukurdan çıkan harfiyatı çuvallarla bir başka bölgeye taşıdıkları belirlendi.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap