Gündem

Tarsus’ta Klima Faciası: 5 Yaralı!

Tarsus’ta Klima Faciası: 5 Yaralı!

Öğlen saatlerinde gerçekleşen olayda 5 işçinin kazan dairesine giderek klimaya bakım yapmak istedikleri sırada bir anda klimanın patladığı öğrenildi. Klimanın patlama sebebi bilinmezken, olay yerindeki beş işçinin de yaralanarak tedavilerine başlandığı belirtildi. İşçilerden bir tanesinin ise durumunun ağır olduğu bildirildi.

Olayla ilgili en büyük şans hastanenin acil servisinin kazan dairesinin hemen ilerisinde olmasıydı. Patlama üzerine olay yerine gelen hastane çalışanları klimanın patlamasıyla yaralanan teknik personeli hemen acil servise götürdü. Burada tedavilerine başlanan yaralı personelin birçok yerinde yara oluştuğu görüldü.

Yaralı olan 5 teknik personelde B.Ç. ve M.S. isimli kişilerin kazayı ufak sıyrıklarla atlattığı belirtildi. H.A. isimli kişinin parmaklarının koptuğu ve Ö.Y. isimli kişinin yüzünden yaralandığı açıklandı. Ağır yaralı olan H.G.’nin ise bir ayağının kopma seviyesine geldiği ve hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi.

Kazan Dairesinde Problem Yok

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada yaralılara ilişkin detaylı bilgi verildi. Otcu hastanenin kazan dairesiyle ilgili bir problem bulunmadığını belirterek, patlamanın klimadan kaynaklandığını söyledi.

Tarsus Devlet Hastanesinde gündelik işleyişlerde herhangi bir değişiklik olmadığını da aktaran Kadir Sertel Otcu, kazada yaralanan hastanenin teknik personeline geçmiş olsun dileklerini iletti. Olayın yaşandığı ısıtma ve soğutma merkezinin ise personel girişine bir süre yasaklandığı açıklandı.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap