Spor

Tayfur Havutçu Görevi Bıraktığını Açıkladı!

Tayfur Havutçu Görevi Bıraktığını Açıkladı!

Alınan bilgilere göre takımının büyük bir hezimete uğradığını düşünen başarılı teknik adam görevinden istifa ettiğini duyurdu. Yoluna Kasımpaşa ile devam etmek istemediğini söyleyen Tayfur Havutçu’nun bu kararının Kasımpaşa kulübünün bazı resmi yayın organlarında da paylaşıldığı öğrenildi.

Deneyimli teknik adam yaptığı açıklamada Kasımpaşa kulübüne hizmet ettiği için çok mutlu olduğunu, yönetime teşekkürlerini ilettiğini ve Kasımpaşa kulübüne ligin geri kalanında başarılar dilediğini söyledi. Kulübün resmi web sitesinde de yayınlanan bu istifa metni, teklifin anında kabul edileceği şeklinde yorumlandı.

Bilindiği gibi bazen teknik direktörlerin istifa dilekçesi vermesine ya da konuyu dillendirmesine şahit olmamıza rağmen bazen yönetimlerin bu istifa dilekçelerini yırtıp çöpe attıklarını görüyoruz. Tayfur Havutçu’da benzer bir durumun yaşanmayacağı düşünülüyor.

Kesin Yollar Ayrıldı

Hatırlanacağı üzere Tayfur Havutçu Trabzonspor’a karşı kaybedilen 6-0’lık maçtan sonra taraftarından özür dileyerek bu futbolun kendilerine yakışmadığını söylemişti. Dün ise istifasını vermeye karar veren Tayfur Havutçu Kasımpaşa kulübü ile yollarını kesin bir şekilde ayırmış oldu.

Bu sezon Kasımpaşa takımının başında sadece 5 kez lig maçına çıkan Tayfur Havutçu’nun henüz kendisini kanıtlama aşamasındayken bu kararı vermesi herkesi üzdü. Kasımpaşa kulübünün başına kimin getirileceği henüz dillendirilmezken önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Taraftarın tepkisi sosyal medya üzerinde olumlu yönde olduğu görüldü.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap