Dünya

Tayland’ın muhalifleri temize çıktı!

Tayland’ın muhalifleri temize çıktı!

Hükümet’ten isimlere karşı duruşlarıyla büyük bir muhalif tavır sergileyen Gelecek İleri Partisi üyeleri hakkında kısa bir süre önce soruşturma açılmış ve birçok konuda suçlamalarda bulunulmuştu. En öncelikle suçlama Gelecek İleri Partisi üyelerinin ülkede hüküm süren monarşi şeklindeki yönetimi ortadan kaldırmayı amaçladıkları olmuştu. Bunun dışında parti logosunun da illuminatiye benzediği savunulmuş ve partiye kapatma davası açılmıştı.

Uzun süre devam eden bu dava nihayet sonuçlandı ve Gelecek İleri Partisinin monarşiyi devirme gibi bir niyetinin olmadığı anlaşıldı. Bu sonuçtan sonra kendisini aklayan Gelecek İleri Partisi üyeleri büyük bir sevinç yaşadı ve siyasi hayatlarını kaldığı yerden sürdürmek için büyük bir fırsat yakaladı.

Davada verilen kararlardan bir tanesi de oldukça ilginçti. Mahkeme heyeti Gelecek İleri Partisi hakkında yapılan şikayetin de doğru bir şekilde yapılmadığına hükmetti. Yasal prosedürlerin tam olarak yerine getirilmediğinin belirtildiği açıklama akıllara farklı soruları da getirdi.

Geçtiğimiz Dönem Oylamadan Reddedilmişti

Her ne kadar ülkenin üzerindeki kara bulutlar bu mahkeme sonucuyla dağılmayacak olsa da, Gelecek İleri Partisine gönül veren Taylandlıların sonraki seçimlere daha güçlü bir şekilde katılması bekleniyor. Gelecek İleri Partisi hatırlanacağı üzere Taylandda ki seçimlerde alınan oya göre 3. olmuş fakat Genel Başkanı üzerine bir medya şirketi olduğu anlaşılınca oylamadan men edilmişti.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap