Gündem

TBMM Çalışanlarına Mobbinge Karşı Destek!

TBMM Çalışanlarına Mobbinge Karşı Destek!

Meclis çalışanlarının herhangi bir şekilde mobbinge maruz kalmamaları için TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından verilen talimat doğrultusunda kurulan başvuru hattı sayesinde bundan sonra mobbingle ilgili bir sıkıntı yaşanmayacak.

Lakin yaşandığı taktirde çalışan kişiler bu hat üzerinden yetkililerle temasa geçerek problemlerine en kısa sürede çözüm bulacak. Patronlar ve amir konumundaki personel ise bu özel hattan çekinerek mobbing yapmaya yeltenemeyecek.

Şentop Özveri ile Çalışan Personele Mektup Yazdı

Meclise gelen yeni uygulamaya ilişkin tüm meclis idari çalışanlarına bir mektup yazan Meclis Başkanı Mustafa Şentop, mektubunun başında tüm çalışanlarını övdü. Meclis personelinin mesai saatlerini umursamayarak sürekli bir şekilde görevlerinin başında olduğunu söyleyen Şentop, tüm çalışanlarına teşekkür ederek sözlerine başladı.

Çalışanların vereceği hizmetin kalitesinin güzel bir çalışma ortamının kurulabilmesi ile doğru orantılı olduğunu söyleyen Mustafa Şentop kendilerine baskı yapıldığını düşünen herkesin oluşturulan iletişim hattına doğrudan ulaşabileceğini söyledi.

Danışma hattına başvurmaktan çekinen kişilerin doğrudan kendisi ile temasa geçebileceğini de belirten Şentop, mecliste çalışan her bir bireyin sorumluluğunun bizzat kendisinde olduğunu hatırlattı. Kendisiyle yüz yüze görüşmenin şart olmadığını da ifade eden Mustafa Şentop, görevlendirilen Özel Kalem Müdürlüğü personeline yazılı olarak da başvuru yapılabileceğini ifade etti.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap