SGK Adana İl Müdürü Bilal Canbolat tarafından, bu hizmetlere bir yenisinin daha birkaç yıl içinde ekleneceği duyuruldu. Bilal Canbolat, tek tuşla emekli maaşının bağlanması mümkün olacağını söyledi.

Bilal Canbolat öncelikle 22 – 24 Ekim tarihleri arasında SGK Adana İl Müdürlüğünde düzenlenecek olan Türkiye – Almanya Danışmanlık Günlerinden bahsetti. Mevzuata göre Türkiye’de emeklilik haklarından faydalanabilmesine rağmen yeterli bilgisi olmayan ve Almanya’da ikamet eden vatandaşlarımıza destek verileceği bu faaliyete bir hayli yoğun katılımın olması bekleniyor.

Emeklilik Başvurusunu İnternet Üzerinden Hızlıca Yapın

Adana SGK İl Müdürü Bilal Canbolat, danışmanlık günlerinin akabinde e-devlet şifresiyle yapılabilecek yepyeni bir işlemin çalışıldığını duyurdu. 3-5 yıllık bir süre içinde emekliliği hak edenlerin e-devlet sayfasında “Emekli Maaşımı Bağla” şeklinde bir buton koyulacağını ve bu butona basılması durumunda otomatik olarak emeklilik işlemlerinin gerçekleştirileceğini söyleyen Canbolat bu müjdesiyle emekliliği yaklaşanların yüzünü güldürdü.

Emeklilik maaşı başvurusunu e-devlet üzerinden yapanlara 15 gün içinde emeklilik maaşı bağlanacağının da altını çizen Bilal Canbolat, hemen hemen tüm bilgilerin e-devlet sistemine aktarıldığını ve hata olmaması durumunda bu başvurudan sonra memurun çok kısa bir işlemini müteakip maaş bağlamayla ilgili işlemlerin tamamlanabileceğini söyledi.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap