Ekonomi

Telekom Şirketlerinin Yükünü Hafifleteceğiz!

Bir anda kilitlenen trafik ve insanların panik hali, depreme hazır olmayışımızın en büyük göstergesiydi. Bir başka öğrendiğimiz şey ise ülkemizdeki Telekomünikasyon altyapısının yetersiz oluşuydu. Depremin yaşandığı gün Türk Telekom ve aynı altyapıyı kullanan Bimcell hatları çekmemiş ve ülke birbiriyle iletişim kuramaz hale gelmişti.

Bu durumla ilgili bir açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, telekom şirketlerinin maliyetlerini devletin hafifleteceği bir sisteme geçiş yapmak üzere olduklarını belirtti. Yapılacak mevzuat düzenlemesiyle birlikte operatör şirketlerinin yerel hatlarla ilgili düzenlemeleri daha rahat yapabilmesine olanak tanınacağını söyleyen Bakan Turhan, Turkcell tarafından davet edildiği bir ortamda konuşma yaptı.

Altyapı Sorununu Hep Beraber Çözmeliyiz

Turkcell şirketinden övgüyle bahseden Bakan, sonrasında projelerini anlatmaya başladı. Telekomünikasyon şirketlerinin yüksek maliyetlerini giderici tedbirlerin altına imza atacağını söyleyen Bakan, konuyla ilgili daha fazla detay vermedi.
Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça da konu ve projeleriyle ilgili bir konuşma yaptı.

Akça; altyapı sorununun bir devlet meselesi olduğunu ve bunu hep birlikte çözmeleri gerektiğini vurgularken, altyapı sorununun çözümlenebilmesi amacıyla Turkcell tarafından 3 yılda toplamda 16 milyar liralık bir yatırım yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi. Anılan resepsiyona Ulaştırma ve Altyapı Bakanı dışında, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ankara Valisi Vasip Şahin’in de katıldığı görüldü.

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz. E-Posta: [email protected]

İlgili Kataloglar

Ayrıca Göz Atmalısınız
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün