Otomobil

Tesla Araçlarında Şok Eden Problem!

Tesla Araçlarında Şok Eden Problem!

Tesla model araçların kullanıcısını uyarmadan hızlanmasının büyük bir güvenlik problemine yol açabileceği belirtildi.

Alınan bilgilere göre öne sürülen bu problemi tespit eden birim ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi oldu. Aktif olarak kullanılan yarım milyon civarında Tesla aracın yolda seyir halindeyken bir anda beklenmeyen bir şekilde hızlandığını fark eden İdare bu durumun diğer sürücüler için risk unsuru oluşturduğunu tespit etti.

Merkezi Londra’da bulunan ve tüm dünyaya servis ettiği haberlerle büyük bir ajans olan Reuters’in gündeme getirdiği bu problemin Tesla’nın 3 farklı modelindeki arabalarda görüldüğü ileri sürüldü.

Edinilen bilgilere göre ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi bu durumu kendi kendine tespit etmedi. Tesla araçlarının ani hızlanmasıyla ilgili kaza riski geçiren ya da rahatsızlık duyan yüzlerce vatandaşın başvurusu üzerine konunun gündeme geldiği öğrenildi. Bunun yanında bazı Tesla kullanıcılarının da araçlarını park etmek istedikleri esnada benzer bir deneyim yaşadıkları için şikayette bulundukları öğrenildi.

Tesla Bir Açıklama Yapmadı

Bugüne gelene kadar benzer şekilde Tesla araçlarla ilgili şikayetler oluşturulmuş ve gerekli incelemeler yapılmıştı. Genel anlamda incelemeler sonucu araçlarda bir problem olmadığı görülmüştü. Yeni atılan bu iddiayla ilgili de incelemelerin yapılacağı öğrenildi. Tesla firması yetkilileri tarafından ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com

Yorum Yap