Otomobil

Tesla Paralı Üyelik Modeline Geçiyor!

Tesla Paralı Üyelik Modeline Geçiyor!

Araçlarının istatistiki bilgilerini ve farklı verilerinin sunan uygulamasında da paralı üyelik modeline geçerek müşterilerinden aylık abonelik ücreti alacak.

Premium Connectivity ismiyle duyurulan ve uzun süredir ücretsiz bir şekilde Tesla araç sahiplerinin kullandığı bu uygulama yakında paralı olacak. Tesla tarafından yapılan açıklamada programın 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanılmasına devam edileceği, sonrasında ise bazı özellik ve verilere ulaşmak için paralı üyeliğin alınmasının zorunlu olacağı açıklandı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında paralı üyelikle ilgili sinyaller verilmiş ve yavaş yavaş yaklaşan bu süreçle ilgili kullanıcılara bilgilendirme yapılmıştı.

Tesla tarafından yapılan açıklamada premium üyelik bedelinin de aylık 10 dolar olacağı açıklandı. Tesla araçlarını satın alabilecek maddi güçteki insanlar için büyük bir meblağ olmayan bu ücretli versiyonda Tesla firmasının büyük bir düzenli gelir elde etmesi bekleniyor.

Tesla Müşterileri Bu Uygulamadan Etkilenmeyecek

Tesla 1 Temmuz 2018 tarihinden önce araç alanların ise bu uygulamaya ve paralı üyeliğe ihtiyaç duymadan araçlarının tüm verilerini görebileceğini açıkladı. İlk olarak paralı üyelikle ilgili duyuru yapıldığı tarih olan 1 Temmuz 2018’de bu tarihten önce satın alan Tesla müşterilerinin kesinlikle durumdan etkilenmeyeceği taahhüt edilmişti.

Bu sözünün arkasında duran Tesla eski müşterilerini de memnun etmeyi başardı. Uygulamaya ne kadar kullanıcının katılacağı ve yaklaşık ne kadarlık aylık gelir elde edileceği ücretsiz kullanım süresi bittikten sonra ortaya çıkacak.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap