Spor

TFF’den Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye Ret!

TFF’den Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye Ret!

Futbol takımlarının mali durumlarının göz önünde bulundurularak transfere ne kadar para harcayabileceklerinin belirlendiği yeni durumda takımlara harcama limiti verilmesi birçok kulübün elini ve kolunu bağladı. Mali durumu bozuk olan kulüpler bazı sorumluluklarını yerine getirmedikleri taktirde yeni transferler yapamıyorlar.

Bazı kulüpler ise çok kısıtlı bütçelerle transfer sezonunu atlatmak zorunda kalıyor. İşte bu yeni uygulamadan en büyük mağduriyeti yaşayan takım Beşiktaş oldu.

Takım Harcama Limitlerine uygulanan faiz oranı sebebiyle Beşiktaş takımının ara transferde harcayabileceği miktar yalnızca 2 milyon lira olarak belirlendi. Bu da yaklaşık 340 bin dolar gibi bir rakama tekabül ediyor.

Futbolcu piyasasının ve oyuncu maaşlarının alıp gittiği bu devirde çok küçük bir meblağ olan bu parayla transfer yapamayacağını beyan eden Beşiktaş, faiz oranlarının hatalı uygulanmasına ilişkin itirazda bulunmuştu.

Tff Teklifleri Reddetti

Bu orana Fenerbahçe takımı da tepki göstererek itiraz etmiş, fakat Beşiktaş’ın itirazının tam tersine bir madde koyulmasını istemişti. Bu tekliflere Türkiye Futbol Federasyonundan ret geldi.

Ret cevabının ardından bir açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu şu anda uygulanan faiz oranının uygun bir oran olduğunu ve değiştirilmeyeceğini söyledi. 15 kulüp tarafından imza altına alınan karar sebebiyle bu oranın uygulandığının hatırlatıldığı açıklamada, böylesine ilginç bir başvurunun yapılması karşısında TFF yetkilileri şaşkın olduklarını ifade etti.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap