Maçın ardından konuşan takımın başantrenörü Orhun Ene takımının performansını eleştirdi. Takımının zor bir fikstüre sahip olduğunu bildiğini, fakat bu seviyede mücadele eden bir takımın mazeretlerin arkasına sığınamayacağını söyleyen Orhun Ene, takımının ortaya koyduğu performansı beğenmediğini söyledi.

Rakibinin oynadığı oyundan dolayı maçı fazlasıyla hak ettiğini söyleyen Orhun Ene, kendi takımının bugün ilk defa bu kadar konsantre olmadan maç oynadığını söyledi. Sahada bazen bireysel olarak çabalar gördüğünü fakat hiçbir zaman sahadaki 5 oyuncusunun birden organize bir basketbol oynayamadığını söyleyen başarılı teknik adam, 11 sayı farkla yenilmelerinin maçtaki farkı ortaya koymadığını da söyleyerek, çok daha farklı kaybetmeleri gerektiğini belirtti.

Uzun bir sezonun henüz başındayız

Maçın ardından ABD’li pivot Devin Williams da bir takım açıklamalarda bulundu. Maçta ellerinden geleni yaptıklarını savunan Williams, uzun bir sezonun daha başında olduklarını ve birkaç hafta sonra takımın daha iyi oturarak daha başarılı sonuçlar alacağını söyledi.

Bu sene Basketbol Süper Liginde iyi başlayan TOFAŞ 3 maçtan 2 kez galibiyetle ayrılmasına rağmen EuroCup’ta güzel bir başlangıç yapamadı. Oynadığı 3 maçtan yalnızca 1 beraberlik alarak 6 takımlı B grubunda 5. sırada bulunan TOFAŞ EuroCup’taki bir sonraki maçını 23 Ekim Çarşamba günü kendi evinde Lietuvos Rytas takımına karşı oynayacak.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap