Otomobil

TOGG Tescil İşlemleri Sürüyor!

TOGG Tescil İşlemleri Sürüyor!

Uzun yıllar önce Devrim Arabaları ile başlayan Türkiye’nin yerli otomobil macerası yavaş yavaş son buluyor. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın dört bir yanında hayranlık uyandıran yerli malı arabanın isim belirleme çalışmalarının sürdüğü ve müteakiben tescilinin yapılacağı açıklandı.

Türkiye’nin Otomobilinin seri üretime geçmesi için en büyük şartın fabrika kurulumu olması gerektiği biliniyor. Bu sebeple bildirildiği gibi 2020 yılı içerisinde bu fabrikanın tamamlanıp tamamlanmadığını herkes dikkatle izleyecek. Fabrikanın kurulumundan sonra ise yerli otomobil seri üretime geçecek. İlk etapta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtım toplantısı sırasında yapılan ön siparişten sonra onbinlerce sipariş verildiğiyle ilgili bilgiler de gelmeye devam etti.

Marka Her Ülkede Tescillenmeli !

Tasarımını gören herkesin hayran kaldığı yerli otomobilin patent işlemlerinin kesinlikle yapılması gerektiğini söyleyen TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan da önemli uyarılarda bulundu. Bu araca çok benzer bir aracın tescil işlemi yapılmadığı taktirde piyasaya sürülebileceğini hatırlatan Habip Asan birçok ülkede ayrı ayrı başvuruların ülke mevzuatlarına göre gerçekleştirilmesi gerektiğini ve uluslararası bir patent alınması gerektiğini hatırlattı.

Aksi taktirde yabancı ülkelerde yerli otomobilin birebir aynısının dahi üretilebileiceği ve bu konuda Türkiye’nin hiç sesini çıkaramayacağı biliniyor. Bu sebeple fabrikanın kurulum aşaması sürerken diğer yandan da Türkiye’nin Otomobilinin marka tescil işleminin tamamlanması hedefleniyor.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap