Tokat Belediye Plevnespor Makedonya’da Göğsümüzü Kabarttı!

Göğsümüzü kabartan Tokat Belediye Plevnespor organizasyonda yakaladığı başarı sonucunda 2019 CEV Challenge Kupasına katılmayı da hak etti. Tokat Belediye Plevnespor ilk olarak 4 Ekim tarihinde Kosova’nın Prishtina takımıyla eşleşti. Rakibini rahat bir oyunla 3-0 gibi net bir skorla mağlup eden ekibimiz, 5 Ekim Cumartesi günü ise Makedonya temsilcisi Strumica ile final maçı oynadı. Ev sahibi avantajını değerlendirmeye çalışan Strumica rakibini yanına dahi yanaştırmadı. Birinci seti 25-11, ikinci seti 25-15 ve üçüncü seti 25-18 önde bitirerek 3-0 galibiyetle finali tamamlayan ekibimiz şampiyonluğa ulaştı.

Belediye Başkanı Futbolcuları arayarak tebrik etti.

Namağlup olarak şampiyon olan ekibimiz bu başarısının ardından CEV Challenge Kupasına katılacak, rakibi ise Macaristan temsilcisi VRCK Kazincbarcika olacak. Kupa maçlarında ilk eleme turundaki maçların ilki 12 – 14 Kasım tarihleri arasında oynanacak. İlk maçlardan sonra yapılacak rövanş karşılaşmalarının tarihi ise 26 – 28 Kasım olacak.

Tokat Belediye Başkanlığının resmi internet sitesinden de başarıya dair yapılan paylaşımda Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın tebrik mesajına yer verildi. Başkan Üstündağ yayınlatılan kutlama mesajında tüm camiayı, oyuncuları, teknik ekibi, taraftarları ve yöneticileri takdir ettiğini belirtti. Şampiyonluğun üzerine Tokat Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu da takım oyuncularını telefonla arayıp tebrik etti.

Etiketler: