2019-12-06T17:40:52+03:00
Ana Sayfa Otomobil 19 Ekim 2019 50 Görüntüleme

Toyota İlginç Bir Tanıtımına İmza Attı!

Japonya’nın otomotiv devi Toyota, dün Tokyo’da düzenlenen Motor Show isimli faaliyette yeni elektrikli aracının tanıtımını yaptı.

Toyota Ultra-Compact BEV ismi verilen bu yeni elektrikli aracın en büyük özelliği, boyutunun çok küçük olması. Bir golf arabası büyüklüğünde olan ve ülkemizde görmeye alıştığımız tek kişilik ufak araçları andıran tasarımıyla tanıtılan Toyota’nın yeni elektrikli aracı herkesi fazlasıyla şaşırttı.

Toyota tarafından üretilen bu araba modelinin en etkin kullanım alanı, kısa mesafeli yolculuklar olarak öne çıkıyor. 2 koltuğa sahip olan araç gündelik işlerini yapmak isteyen evli çiftlere fazlasıyla hitap ediyor. Bunun yanında şirket tarafından projenin hedef kitlesi de açıklandı. Bu hedef kitlenin araba sürme tecrübesi fazla olmayan yeni ehliyet sahipleri, yaşlı insanlar ve yerel müşteri ziyaretinde kullanılmak üzere iş adamları olarak açıklandı.

Toyota Bu Proje İle Yine İlklere İmza Attı

Aracın özellikleri ise boyutu gibi sınırlı olması göze çarpıyor. Araç en fazla 60 kilometre hıza çıkarken, tamamen dolu bir bataryayla en fazla 100 kilometrelik mesafe gidebiliyor. Son zamanlarda her ne kadar farklı araç firmalarının elektrikli araç yatırımlarına şahit olsakta, küçük boyutlu elektronik araç olarak Toyota bu projesiyle başı çekecek gibi görünüyor.

Toyota’nın planlarında bu aracı 2020 yılında piyasaya sürmek bulunuyor. Arabanın dışında bataryaların da kullanımdan sonra geri dönüşümüyle ilgili bir takım projeleri olan Toyota’nın ilerleyen günlerde daha detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.