Spor

Trabzonspor’dan Yardımcı Antrenör Transferi!

Trabzonspor’dan Yardımcı Antrenör Transferi!

Trabzonspor tarafından yapılan açıklamada Chelsea takımında yardımcı antrenörlük yapan Eddie Newton ile anlaşıldığı duyuruldu. Dünyanın yakından tanıdığı İngiliz asıllı antrenör Chelsea’de iki numaralı antrenör olarak görev yapıyordu. Kariyerinin ilk bölümünü futbolcu olarak, sonrasında ise futbolcuların analiziyle geçiren deneyimli hocanın Trabzonspor takımına da büyük bir dinamizm katması hedefleniyor.

Hatırlanacağı üzere birkaç hafta önce Trabzonspor’un başarılı tekbik direktörü Ünal Karaman, Başkan Ahmet Ağaoğlu ile girdiği münakaşa ve basına verdiği demeçler sebebiyle görevinden alınmıştı. Yardımcı antrenör olarak görev yapan eski Trabzonsporlu oyuncu Hüseyin Çimşir’in teknik direktörlüğü sürdüreceği bu dönemde yanına böylesine deneyimli bir ismin gelmesi herkes tarafından olumlu karşılandı.

İngiliz antrenörün önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelmesi ve Trabzonspor ile telefonda görüştüğü konuları aynı şekilde masaya yatırarak resmi imzayı atması bekleniyor. Eğer görüşme olumlu geçer ve karşılıklı imzalar atılırsa, Eddie Newton Trabzonspor’da teknik direktör yardımcısı olarak görev yapacak.

2008 Yılından Beri Antrenörlük Yapıyor

İngiltere’nin Chelsea takımında futbolculuk kariyerine başlatan Eddie Newton Cardiff ve Birmingham gibi önemli takımlarda da forma giymişti. 2001 yılında futbol oynamayı bırakan başarılı teknik adam 2008 yılında başladığı antrenörlüğü uzun yıllardan bu yana sürdürüyor. Newton’un Trabzsonspor’a geldikten sonra ilerleyen yıllarda teknik direktör de olabilecğei konuşuluyor.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap