Ekonomi

Trakya Birlik’ten Tarihi Rekor!

Trakya Birlik’ten Tarihi Rekor!

Trakya Birliğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Ahmet Akgün tarafından yapılan açıklamada geride bırakılan sezonda Trakya Birlik tarafından elde edilen karın 40 milyon lira seviyesinin biraz üzerinde olduğu açıklandı.

Trakya Birlik kurulduğu günden bu yana ulaştığı en yüksek karlılığa ulaşırken, diğer yandan üretim rakamları da herkesi sevindirdi.

Ulaşılan bu seviyede hükümet tarafından kendilerine müsaade edilen kotanın da çok önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Ahmet Akgün, elde edilen bu karın bir bölümüyle halihazırda faaliyetlerine devam eden fabrikalarda bir takım geliştirmeler yapılacağını söyledi.

Böylece önümüzdeki yıllarda üretilecek olan yağların daha kaliteli olmasını ve daha az maliyetle üretim yapılmasını sağlayacaklarını ifade eden Ahmet Akgün elde edilen gelirin yüksekliğinden dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade etti.

145 Milyon Liranın Üzerinde Kredi Kullanıldı

Ahmet Akgün bankalar tarafından kendilerine kullandırılan kredilerle ilgili de konuştu. Şimdiye kadar 145 milyon liradan daha yüksek seviyede bir kredi kullanımına izin verildiğini belirten Akgün, bu seviyelerde kredi kullanılmasına müsaade edilmesinin herkese izin verilmediğini, kendilerine sağlanan bu ayrıcalık için minnet duyduğunu ifade etti.

Ahmet Akgün bir yandan üretim sürerken, diğer yandan birçok yatırımın da aynı anda yürüdüğünü ifade etti. Akgün, kırılan bu rekorun önümüzdeki sene de kırılacağının ise sinyallerini verdi.

Yazar hakkında

Ömer Mercan

Erzurum Atatürk Üniversitesinde Radyo Televizyon bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İleriye yönelik kendimi geliştirmek ve daha iyi bir deneyim için haber içeriği editörlüğü yapıyorum.

    E-Posta: omermercan@aktueladam.com

Yorum Yap