Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan burada resepsiyona katılanlara hitaben yaptığı konuşmasında 25 yıl önce kurulan Turkcell’in büyük bir özveriyle çalışarak verdiği hizmetin, onu ülkenin en büyük GSM operatörlerinden biri haline getirdiğini belirterek, bugün yaptıkları her işte, attıkları her adımda yollarının bilgiyle, bilişimle çıktığını bildirdi. Turhan, bu hedef ile beraber çok önemli ilerlemeler katettikleri ve bu olaylar sonucunda telekomünikasyon işinde, kendi içinden uluslararası markalar oluşturur hale geldiğini söyleyerek, bu markalar içerisinde de Turkcell olduğunu aktardı.

Ayrıca resepsiyonda söz alan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, 25 yıl önce adeta bir fidan olarak dikilen Turkcell’in bugün 25 yaşında genç bir çınar ağacına dönüştüğünü belirterek, bu ağacın gelecek yüz yıllarda da ülkeye hizmet etmeyi sürdüreceğini bildirdi.

Fiber İnterneti Herkes Kullanmalı

Turkcell’in yatırımlarının önemli bir bölümünün, dijital dönüşümünün vazgeçilmez bir unsuru olan fiber altyapının altını çizen Ahmet Akça, Genelde 3,5 milyon haneye fiber interneti ulaştırdık. Daha fazla vatandaşımızın hizmetlerimizden yararlanmasını gönülden arzu etmekle beraber son 2 yıldır altyapı çalışma izni verilmiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonu çerçevesinde koyduğu, her yerden herkese genişbant internet hedefine ulaşabilmesi için altyapı izni verilmesini ve bu süreçte  hedeflediğimiz projelerin hayata geçirilmesini arzu ediyoruz. Şeklinde konuştu.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap