2019-10-20T22:35:26+03:00
Ana Sayfa Teknoloji 20 Ekim 2019 52 Görüntüleme

Turkcell 25. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı!

Kurulduğu günden bugüne Türk halkının gönlünde taht kurmuş, kesintisiz ve aralıksız hizmet veren öncü iletişim operatörü Turkcell’in 25. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Ankara’da özel bir resepsiyon düzenlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan burada resepsiyona katılanlara hitaben yaptığı konuşmasında 25 yıl önce kurulan Turkcell’in büyük bir özveriyle çalışarak verdiği hizmetin, onu ülkenin en büyük GSM operatörlerinden biri haline getirdiğini belirterek, bugün yaptıkları her işte, attıkları her adımda yollarının bilgiyle, bilişimle çıktığını bildirdi. Turhan, bu hedef ile beraber çok önemli ilerlemeler katettikleri ve bu olaylar sonucunda telekomünikasyon işinde, kendi içinden uluslararası markalar oluşturur hale geldiğini söyleyerek, bu markalar içerisinde de Turkcell olduğunu aktardı.

Ayrıca resepsiyonda söz alan Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, 25 yıl önce adeta bir fidan olarak dikilen Turkcell’in bugün 25 yaşında genç bir çınar ağacına dönüştüğünü belirterek, bu ağacın gelecek yüz yıllarda da ülkeye hizmet etmeyi sürdüreceğini bildirdi.

Fiber İnterneti Herkes Kullanmalı

Turkcell’in yatırımlarının önemli bir bölümünün, dijital dönüşümünün vazgeçilmez bir unsuru olan fiber altyapının altını çizen Ahmet Akça, Genelde 3,5 milyon haneye fiber interneti ulaştırdık. Daha fazla vatandaşımızın hizmetlerimizden yararlanmasını gönülden arzu etmekle beraber son 2 yıldır altyapı çalışma izni verilmiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonu çerçevesinde koyduğu, her yerden herkese genişbant internet hedefine ulaşabilmesi için altyapı izni verilmesini ve bu süreçte  hedeflediğimiz projelerin hayata geçirilmesini arzu ediyoruz. Şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.