İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na TCDD’nin açmış olduğu ihale ile ilgili yaptığı sosyal medya üzerindeki açıklamalarına oldukça sert yanıt verdi. henüz Tcdd’de bünyesinde olan Haydarpaşa ve Sirkeci Tren istasyonuna ait bazı kullanılmayan alanları ihale yoluyla toplum yararına projelerde kullanmak için satışa çıkması birtakım insanları niçin bu kadar rahatsız ediyor diyerek İmamoğlu’na sert bir çıkışta bulundu.

TCDD yönetiminde olan bu alanların Marmaray hizmete girdiğinden beri insanlar tarafından oldukça az kullanıldığına dikkat çekerek halka kültür ve sanat faaliyetlerini fırsat sunmak için ihaleye çıkıldığını belirten Turhan, bunda herhangi bir yolsuzluk çalışması görmediğini ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adaletsizlik Yapıyor

İhalenin baştan beri adil bir şekilde olduğunu ve tamamen TCDD kurallarına göre şekillendiğini belirten Turhan, Ekrem iİmamoğlu’na haksız rekabet konusunda ağır ithamlarda bulundu. Belediye türlü zorbalıklarla her ne olursa olsun bu ihaleyi ben alacağım şeklinde bir açıklama yapamaz ve daha ucuz teklif vererek kendi yandaş firmalarını ihaleye dahil edemez sözlerini kullanan ulaştırma bakanı, zaten ihalenin şarkılarının açık bir şekilde kamuoyuna sunulduğunu belirtti.

İstanbul büyükşehir Belediyesi’nin girmeye çalıştığı ihalede daha yüksek rakamlar teklif eden firmalar ihaleye doğal olarak kazanabilecek durumda olmaktadır. Bu durumda herhangi bir fesat karıştırma ya da haksız kazanç elde etmeye çalışma gibi bir durum göremediğini belirten Turhan, asıl adaletsizliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını savundu.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap