Ürettikleri tamamen elektrikli SUV tarzı aracın tanıtımını yapan Volvo yetkilileri, tanıttıkları XC 40 modelinin ilk olmayacağını belirtirken, planlarında her yıl farklı bir elektrikli araba üreterek piyasaya sürmek olduğunu söyledi.

Merkezi İsveç’te bulunan Volvo’nun bugüne kadar en çok dikkat ettiği prensip araçların güvenliği olmuştur. Güvenlik prensibinden sonra şimdi de elektrikli araba üreterek piyasanın öncülerinden olmak isteyen Volvo şüphesiz bu modeliyle birçok yeni müşteriye de sahip olacak. Volvo’nun CEO’su Anders Gustafsson da bir açıklama yaptı ve herkesi sevince boğdu. Bu aracın sadece bir başlangıç olduğunu söyleyen Anders Gustafsson, bundan sonra her yıl daha gelişmiş tam elektrikli araç yapabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Elektrikli Modelde Tablet Sistemi de var

Tanıtılan XC 40 modeli incelendiğinde, elektriksiz olan modelle birebir aynı tasarıma sahip olduğu görülüyor. Aracın 400 kilometrelik bir menzile sahip olduğu açıklanırken, 4 tekerin birden aynı anda 2 adet elektrikli motorlar besleneceği belirtildi. Aracın dışı kadar içi de XC 40 normal modeline benziyor. Elektrikli modelin içinde de dijital tablet sistemi yer alıyor. Daha önceden Volvo tarafından yapılan 2025’e dair açıklamanın bu adımlarla gerçekleşmeye yakın olduğu görülüyor. Bilindiği üzere Volvo 2025 yılı için tahmini olarak gelirlerin yarısını elektrikli otomobillerden karşılayacağı şeklinde bir tahminde bulunmuştu.

Yazar hakkında

Aktüel Adam

Yorum Yap