Teknoloji

Xiaomi Çin’de Bulunan Mağazalarını Kapatıyor!

Xiaomi Çin'de Bulunan Mağazalarını Kapatıyor!

Çin menşei olan teknoloji şirketi Xiaomi, corona virüsünün hızla dağılmasını azda olsa yavaşlatmak için Çin’de bulunan şirketlerinin bir müddet kapalı olacağını duyurdu.

İlk önce Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan virüs, şimdiye kadar 100 vatandaşın hayatını kaybetmesine yol açtı.  Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan xiaomi vurmadan yayılan virüs için elinden gelenleri yapmaya çalışıyor. Corona virüsü sebebi ile şehirde olan tüm mağazalarını bir kaç gün boyunca kapalı tutacağını böylelikle virüsün yayılmasını yavaşlatacağını umuyor. Şirketin Çin’de büyük mağazaları olduğunu bilmekteyiz.

Geçtiğimiz yıl içerisinde 100’e yakın mağaza açıldığını belirten yetkililer bu yol ile virüsü bir nebzede olsa yavaşlatacaklarını düşünüyor. Bu virüse karşı tedbir alan tek şirket xiaomi değil tabiki Huawei de geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada yakın zamanda yapacağı konferansı ertelemişti. Tüm bunlar yaşanırken sağlık yetkilileri henüz virüse uygun bir tedavi geliştiremediklerini de bildiriyor. Daha fazla can kaybı yaşanmaması adına biran önce tedavi bulunması şart ülkede kırmızı alarm verilmiş durumda tüm yetkiler çözüm için uğraşmaktadırlar.

Yazar hakkında

Mehmet Çakır

Karadeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Orijinal İçerik üretimi hakkında bir çok tez'im bulunmaktadır. Profesyonel Olarak haber üretiyorum.

E-Posta: mehmet@aktueladam.com

Yorum Yap