Spor

Yeni Malatyaspor’da Tolunay Kafkas Dönemi!

Yeni Malatyaspor’da Tolunay Kafkas Dönemi!

Geçtiğimiz hafta içinde deplasmanda oynadığı Sivasspor maçında 4-0’lık bir hezimete uğrayan ve Sergen Yalçın’ın görevine son verilmesiyle çalkalanan Yeni Malatyaspor teknik direktörlüğe Tolunay Kafkas’ı getirdiğini duyurdu.

Edinilen bilgilere göre Yeni Malatyaspor yönetimi ile Tolunay Kafkas arasında yapılan görüşmelerde tüm konularda ve şartlarda anlaşmaya varıldı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de Tolunay Kafkas’ın takımın başına geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ligde de çok zor günler geçiren Yeni Malatyaspor’un Tolunay Kafkas ile yükselişe geçmesi bekleniyor.

Önce Ünal Karaman ile Görüşüldü

Çok kısa bir süre önce Trabzonspor’da yaşanan Ünal Karaman depreminden sonra boşa çıkan tecrübeli teknik adama Yeni Malatyaspor yönetiminin teklif götürdüğü öğrenildi. Trabzonspor’dan beklenmedik bir şekilde ayrıldıktan sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşayan ve bu şoku üzerinden atamadığını söyleyen Ünal Karaman bu teklifi kibarca redderedek sezonun bitişine kadar teknik direktörlüğe ara verdiğini söylemişti. Bunun üzerine Tolunay Kafkas ile görüşen yöneticilerin olumlu bir havada geçen görüşmelerde anlaştığı açıklandı.

Kupadan Elenme İhtimali Çok Yüksek

Yeni Malatyaspor şu anda Süper Ligde 24 puanla dokuzuncu sırada yer alıyor. Türkiye Kupasında ise Sivasspor’a yenildiği 4-0’lık maçın rövanşına bugün sahasında çıkacak. Bu maçın ardından muhtemelen Türkiye Kupasına veda edecek olan Yeni Malatyaspor’un hedefi Tolunay Kafkas hocayla birlikte yükselişe geçmek ve ilk 5’i zorlamak. Oyuncu kalitesi ve performansının müsade edeceği genişlikte bir kadroya sahip olacak olan Tolunay Kafkas’ın kısa süre içerisinde takımın başına geçmesi bekleniyor.

Yazar hakkında

Sacid Alpata

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde Araştırma görevlisiyim. Derslerden kalan vakitlerde haber yazmaktayım. Profesyonel olarak burada içerik üretiyorum.

E-Posta: sacidalpata@aktueladam.com

Yorum Yap