Ekonomi

Yerli Otomobil’e Yabancılar İlgi Gösterdi!

Yerli Otomobil’e Yabancılar İlgi Gösterdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı görkemli bir törenle tanıtılan Türkiye’nin Otomobiliyle ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm Türkiye’nin büyük bir heyecan içinde beklediği an geçtiğimiz günlerde geldi ve yerli otomobillerin tasarımları kamuoyuyla paylaşıldı. Her kesimden insanın büyü bir beğeniyle incelediği arabaların hem dış tasarımı, hem de iç dizaynı herkesin takdirini topladı. Fiyatı henüz belli olmayan bu araç şimdiden herkesin seri üretim vaktinde almayı hedeflediği bir araç oldu.

Uzun bir süre gündemi de meşgul eden yerli otomobillerle ilgili Teknoloji Bakanı Varank yaptığı konuşmada sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyanın birçok farklı ülkesinden de Yerli Otomobil ile ilgili ön sipariş vermek isteyenlerin bulunduğuna dikkat çekti.

Kobilere Destek Deva Edecek

Türkiye’de yapılan araç tanıtımının yurt dışında da takip edildiğini ve büyük bir ilgi uyandırdığını söyleyen Bakan Varank, bu projeyle ilgili herkesin gurur duyması gerektiğinin altını çizdi.

Teknoloji ve sanayi anlamında önümüzdeki günlerde büyük projelerin de olduğunu dile getiren Bakan Varank bazı fonların da bu sektörlere aktarılarak hem daha fazla insana yönelebilme, hem de KOBİ’lere destek olma anlamında düşündüklerini uygulamaya geçireceklerini söyledi. Bu projelerle birlikte ülkenin sanayi anlamındaki sorunlarının da bir bir ortadan kalktığını ifade eden Bakan Türkiye’nin son projesi olan Türkiye’nin Otomobili ile ilgili projede çok ufak dahi olsa emeği geçen herkesi tebrik ettiğini söyledi.

Yazar hakkında

Eylem Çayır

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunuyum. Uzun yıllardır sosyal medya ve haber sektöründe içerik üretmekteyim. Profesyonel olarak haber editörlüğü yapıyorum.

         E-Posta: eylemcayir@aktueladam.com

Yorum Yap