Ekonomi

Yerli Teknoloji Sigortacılık İşlemlerini Hızlandıracak!

Yerli Teknoloji Sigortacılık İşlemlerini Hızlandıracak!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin (SBM) işleyişini hızlandırmak için dijital bir altyapı desteği sunacağını açıklayan Turkcell’e SBM Başkanından teşekkür geldi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde Genel Müdürlük görevini üstlenen Murat Hakseven, kendilerine verilen bu dijital destekle birlikte sigortacılık işlemlerinin önceden olduğuna göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kendilerinin Turkcell tarafından sunulacak olan bulut, veri merkezi, veri güvenliği sistemi ve MPLS gibi hizmetlerin sadece hızlarına değil, güvenli bir şekilde sigortacılık da gerçekleştirmelerine imkan tanıyacağını ifade eden Murat Hakseven bu anlaşmanın sigortacılık anlamında büyük bir adım olduğunu ifade etti.

Türkiye’ye ait Dijital Veriler Daima Yurt İçinde Korunmalı

Yapılan anlaşmayla ilgili Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan da düşüncelerini ifade etti. Yurt dışı kaynaklı sunucularda verilerin depolanmasını ve muhafaza edilmesini ulusal bir tehdit olarak gördüklerini ve Türkiye’nin verisinin yurt sınırları içerisinde depolanmasını prensip edindiklerini ifade eden Murat Erkan, veriye verdikleri önemin büyüklüğünü vurguladı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde başkent Ankara’da yaptıkları açılışla Türkiye’nin en büyük veri merkezini ülkeye kazandırdıklarını hatırlatan Murat Erkan, hem kamu, hem de özel sektörle yapılacak iş birliklerine açık olduklarını belirtti, Sigorta Bilgi ve Gözetim ile yapılan anlaşmanın ise kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap