Eğitim

Ziya Selçuk E-Portfolyo Projesini Duyurdu!

Ziya Selçuk E-Portfolyo Projesini Duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, son olarak tüm öğrencilerin sadece ders notlarının değil, kültürel, sosyal, sportif ve daha birçok özelliğinin dijital ortama aktarılarak tkaip edilmesini sağlayacak e-Portfolyo isimli projesini hayata geçirdi.

Okul hayatına yeni başlayan öğrencilerin ilk okula başladığı günden başlayarak lise döneminin sonuna kadar yapılan tüm faaliyetlerin ve kazanımların adım adım kayıt edileceği e-Portfolyo sistemi, bir nevi üniversiteye girmek üzere olan bir öğrencinin özlük dosyası niteliğinde olacak. Bakan Selçuk yeni projesiyle ilgili yaptığı açıklamada; öğrencilik çağının başlamasıyla birlikte çocukların sürekli yeni yeni şeyler tecrübe ederek öğrenmesinin kayıt altına alınacağını, bu kayıtların her bir çocuğun hikayesini ortaya koyacağını ve çocukların değerlendirilme süreçlerinde bu veriler ışığında karar verme mekanizmalarının daha etkin çalışacağını söyledi.

E-Okul Sistemini Kullananlar Kolayca Erişim Sağlayacaklar

Öğrencilerin neye meraklı oldukları ve hangi alanda başarılı olduklarının izlenebileceği bu projede bulunan menülerin içerisinde; Öğrenci Bilgileri, Ürünlerim, Hakkımda, Etkinliklerim, Akademik Bilgiler ve Okuduğum Kitaplar bölümleri yer alacak. Bu bölümler içerisinde kendisiyle ilgili tüm bilgileri öğrenci ve velilerin de takip edebilmesi ve katkıda bulunulması gereken noktalara anında müdahale yapılabilmesi amaçlanıyor. Üstelik bu bilgilere ulaşmak için ayrıca bir kayıt yaptırmaya da gerek kalmayacak. e-Okul sistemine kayıtlı tüm öğrenciler aynı portaldan e-Portfolyaya ulaşım sağlayabilecek.

Yazar hakkında

Sergen Bakış

Antalya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Uzun yıllardır haber siteleri için içerik üretmekteyim. Sahalarda ropörtaj yaparken bana rastlayabilirsiniz.

E-Posta: sergenbakis@aktueladam.com