Eğitim

Ziya Selçuk Hatay Valiliğinde Konuştu!

Ziya Selçuk Hatay Valiliğinde Konuştu!

Hatay şehrindeki eğitim ve öğretime ilişkin çalışmalar ve koordinelerde bulunan Ziya Selçuk basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Eğitimle iligli ortaya her gün yeni yeni projelerin konulduğunu ve sürekli kendilerini geliştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Ziya Selçuk, özetle “Dersimizi çalıştık” şeklinde bir ifade kullanarak duruma hakim olduğunu gösterdi. Türkiye’nin eğitim sisteminin her geçen gün biraz daha iyiye gittiğinin altını çizen Ziya Selçuk Hatay’da olduğu gibi il il yerinde incelemeler yaparak eğitimler ilgili tüm problemleri yerinde tespit edip çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hatay Valiliğine de istişare yapmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdiğini hatırlattı. Farklı farklı kişilerin bir konu hakkında beyin fırtınası yaparak ortak bir akla ulaşmaya çalışmasının çok önemli olduğunu söyleyen Ziya Selçuk, önümüzdeki günlerde farklı farklı şehirlerde benzer uygulamanın yapılacağının sinyalini de vermiş oldu.

Toplantıya Katılım Oranı Yüksek Oldu

Hatay Valiliğinden yaptığı kısa açıklamadan sonra basına kapalı olarak bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda hangi konulara değinildiğine dair bir bilgi verilmedi. Toplantıya Hatay’da ikamet eden çok sayıda partili, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve daha birçok kişi katıldı.

Yapılan toplantıdan sonra tüm katılımcıların huzurlu bir şekilde toplantıyı terkettikleri görüldü. Bu da Ziya Selçuk ve eğitimin diğer paydaşlarının iyi bir iletişim kurduğu şeklinde yorumlandı.

Yazar hakkında

Orhan Aydın

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini okudum. Dijital Reklam ve Pazarlama üzerine bağlı olduğum şirketin editörlük bölümünde çalışıyorum. Haber siteleri için içerik üretmekteyim.

E-Posta: orhanaydin@aktueladam.com

Yorum Yap