2019-10-11T08:14:37+03:00
Ana Sayfa Eğitim 11 Ekim 2019 54 Görüntüleme

Ziya Selçuk’tan Azerbaycan Turu!

“Bir millet, iki devlet” söylemiyle pekiştirilen Türkiye - Azerbaycan dostluğu kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün Azerbaycan’da düzenlenen bir fuara katıldı.

Bakü Expo Merkezinde düzenlenen ve bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Eğitim ve Kariyer Fuarında incelemelerde bulunan Ziya Selçuk’a Azerbaycan Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov eşlik etti. Bakan Selçuk ve Azeri mevkidaşının çevresinde yoğun bir kalabalığın fuar boyunca ikiliyi takip ettiği görüldü. Fuarla ilgili incelemede bulunmak üzere geldiğini söyleyen Ziya Selçuk, düzenlenen fuarın hem yerelde, hem de uluslararası anlamda eğitimin geliştirilmesine büyük katkıda bulunacağını söyledi. Azerbaycan ve Türkiye’deki eğitim sistemlerini Azerbaycan Eğitim Bakanı Bayramov ile görüşeceğinin altını çizen Ziya Selçuk, beraber atılabilecek adımların karşılıklı olarak konuşulacağını söyledi.

Fuar yoğun ilgi ile takip ediliyor

Fuarı gezdikten sonra fuarın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Ziya Selçuk, Türkiye’de yapılacak olan eğitim fuarına da Azerbaycan Eğitim Bakanını ve Azerbaycan Üniversitesini davet etti. Azerbaycan’da geleneksel hale gelen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen bu fuar 12 Ekim Cumartesi gününe kadar sürecek. Fuara olan ilgi ise oldukça fazla. Tam 22 ülkeden katılan firmaların sayısının 200’e dayandığı açıklandı. Bu kadar büyük eğitim fuarlarının yakın coğrafyada pek düzenlenmediği düşünüldüğünde, Azerbaycan Uluslararası Eğitim ve Kariyer Fuarının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Fuarda eğitim sektöründe faaliyet gösteren firmalar, eğitimi kolaylaştıracak olan ürünlerini sektörde faaliyet gösteren katılımcılara tanıtıyor.

Etiketler:

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Aktueladam.com Özgün ve kaliteli basın ilkesini benimsemiş olarak yayın hayatını sürdürmektedir.

Yazılı ve görsel olan haberlerden derlenmiş içeriklerin bütünü telif hakları ile birlikte aktueladam.com’a aittir.

Yayınlanan her türlü içerik, materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır.

İzin alınmadan haberlerin kopyalanması aynı zamanda alıntılanması yasaktır.